Powrót do góry

 pl  en  ru

Skup zużytego oleju - W trosce o ekologię

Olej posmażalniczy jest jednym z odpadów, które powstają na świecie w bardzo dużej ilości. Jednocześnie nie wszyscy wiedzą co należy z nim później zrobić – jest bowiem szkodliwy dla środowiska naturalnego, tym bardziej jeśli się go wylewa często i dużo. A przecież z podobnym problemem muszą się zmagać wszyscy właściciele barów oraz restauracji, gdzie oleje roślinne są używane do przygotowywania wielu potraw. Skoro jednak istnieją firmy, które przyjeżdżają na przykład po elektrośmieci, byle tylko ochronić przyrodę, na pewno istnieją i takie, które zajmują się skupem zużytego oleju! Jesteśmy specjalistyczną firmą, działającą właśnie w tej branży – zajmujemy się między innymi skupem oleju posmażalniczego, tłuszczu czy smalcu!


Po co skupujemy olej?


Odbiór zużytego oleju posiada głębszy sens – jest jednym z tych odpadów, które mogą zostać wykorzystane w inny sposób. Między innymi znajduje on zastosowanie jako olej opałowy, bądź domieszka do niego, by później trafić do pieców centralnego ogrzewania. Można poddać go także wielu różnym procesom, mającym na celu osiągnięcie końcowego produktu – biopaliwa. W takim wypadku sprawdzi się w różnych typach aut, lecz również i nieprzerobiony olej posmażalniczy może stanowić świetne paliwo w starszych silnikach diesla, choć powinny zostać do tego właściwie przystosowane. Nadaje się także jako paliwo do generatorów prądu elektrycznego. Pomysły na jego wykorzystanie nadal się pojawiają - zapewne już wkrótce okaże się jeszcze bardziej użyteczny.

Zgodnie z ustawą olej tego typu musi być właściwie utylizowany, zatem jego wylewanie do zlewu czy usuwanie w jakikolwiek inny sposób jest wręcz niezgodne z prawem. Należy go oddać specjalistycznym firmom – takim jak nasza!


Jak się z nami skontaktować?


Skup oleju posmażalniczego, czym się zajmujemy, prowadzony jest we współpracy z lokalami gastronomicznymi o różnej wielkości, ale też z zakładami wytwórczymi czy parkami rozrywki – wszystkimi firmami, które korzystają z oleju roślinnego na wysoką skalę. Euro Eko Polska skupuje ten produkt we wszystkich regionach Polski, zajmując się też oczywiście jego odbiorem. Rzecz jasna, prowadzenie działalności stwarza konieczność odbioru oleju w regularnych odstępach czasu – systematycznie.


Dlatego też wystarczy podpisać z nami umowę, dopracowując wszystkie jej elementy zgodnie z istniejącą koniecznością, a następnie my dostarczymy do wybranego miejsca pojemniki na olej, gdzie po użyciu będzie on zlewany. Konieczność odbioru pojemników można zgłaszać w naszym dziale logistyki – ktoś na pewno się po nie zjawi!

Jesteśmy na Google+
Google+